Гармонія

ПРОГРАМА
проведення ПЕРШОЇ МІЖНАРОДНОЇ МОЛОДІЖНОЇ КОНКУРСНОЇ ПРОГРАМИ «ВЕЛИКІ УКРАЇНЦІ СВІТУ. Леся УКРАЇНКА», приуроченої 150-річчю з дня народження поетеси

27 ЛЮТОГО 2021 року
16.00 год.
ВІДКРИТТЯ МИСТЕЦЬКОЇ ПРОГРАМИ
та конкурсні виступи учасників

Конкурсна програма, бюлетень для голосування

Конкурсна програма, бюлетень для голосування

27 ЛЮТОГО 2021 року
17.30 год.
ОСВІТНЯ ПРОГРАМА
Леся Україна 150

ПРОГРАМА ПРИУРОЧЕНА до 150-річчя ВИДАТНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРНОЇ ДІЯЧКИ, ПОЕТЕСИ, ПИСЬМЕННИЦІ, ПЕРЕКЛАДАЧКИ, ФОЛЬКЛОРИСТКИ, ДОСЛІДНИЦІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ. Лариса КОСАЧ – ГЕНІЙ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ, ОДНА ІЗ ТИТАНІВ ТРІАДИ УКРАЇНСЬКОГО ПИСЬМЕНСТВА «ШЕВЧЕНКО – ФРАНКО – УКРАЇНКА».

Леся Українка портрет
дівчина грає на сопільці

ПАРТНЕР ПРОВЕДЕННЯ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ – МУЗЕЙ ВИДАТНИХ ДІЯЧІВ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького.

ЦЮ УНІКАЛЬНУ ОНЛАЙН ЕКСКУРСІЮ ЕКСПОЗИЦІЄЮ МУЗЕЮ ЛЕСІ УКРАЇНКИ У КИЄВІ КОЛЕКТИВ МУЗЕЮ ПРЕЗЕНТУЄ ДЛЯ УЧАСНИКІВ і ГОСТЕЙ МОЛОДІЖНОЇ КОНКУРСНОЇ ПРОГРАМИ «ВЕЛИКІ УКРАЇНЦІ СВІТУ. Леся УКРАЇНКА». ЕКСКУРСІЮ ПРОВОДИТЬ Ірина ЩУКІНА, завідувачка МУЗЕЮ ЛЕСІ УКРАЇНКИ у КИЄВІ.
online museum
НЕ ВИХОДЯЧИ ІЗ ВЛАСНОЇ КІМНАТИ ВИ МОЖЕТЕ ПЕРЕГЛЯНУТИ ФІЛЬМИ ТА ЗДІЙНИТИ ПОДОРОЖ МУЗЕЯМИ І ЦІКАВИМИ МІСЦЯМИ УКРАЇНИ ТА СВІТУ
ЗАПРОШУЄМО ДО МУЗЕЮ. КОЛОДЯЖНЕНСЬКИЙ ЛІТЕРАТУРНО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ ЛЕСІ УКРАЇНКИ. Музей української поетеси Лесі Українки у с. Колодяжному Ковельського району відкритий 10 липня 1949 року в садибі, придбаній її батьком П.А.Косачем у 1868 році. З 1882 по 1907 рік тут з деякими перервами жила Леся Українка. У Колодяжному вона написала багато поетичних творів, які увійшли до скарбниці української та світової літератури.
ДОКУМЕНТАЛЬНИЙ ФІЛЬМ «ЛЕСЯ УКРАЇНКА: «Я БУДУ ВІЧНО ЖИТИ!» (до 150-річчя з дня народження поетеси)». Фільм створено у жовтні-листопаді 2020 року ГО “Будинок грузинсько-української преси та книги”, керівник – Валентина Марджанішвілі. Автор та монтаж – АНДРІЙЧЕНКО ВАЛЕРІЯ, 15 років. Прем’єра фільму відбулася 20 листопада 2020 року на Першій Міжнародній віртуальній виставці-конкурсі молодіжного мистецтва «СВІТ ГАРМОНІЇ» – 2020, яка проводилася у рамках календаря подій Світової молодіжної мистецької конкурсної платформи WYACP «HARMONY», створеної Міжнародною громадською організацією «Міжнародна освітньо-культурна Асоціація»
Леся Українка і Полтава (до 150 -річчя від дня народження) Автор та ведуча – Марія Бойко, поетеса, заслужений діяч мистецтв України Режисер – Олександр Діхтяр
ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ЖИТТЯ І ТВОРЧОСТІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ. Галерея

ЛЕСЯ УКРАЇНКА – «ГЕНІЙ ТЕНДІТНОЇ НЕЗЛАМНОСТІ»

ДОКУМЕНТАЛЬНИЙ ФІЛЬМ, ПРО ЖИТТЯ ВИДАТНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕТЕСИ ЛЕСІ УКРАЇНКИ.
ІСТОРИЧНА ПРАВДА з ВАХТАНГОМ КІПІАНІ: НЕ ТАКА ЯК ВСІ. Її називають генієм, або «індиго». Вона могла б стати прекрасною піаністкою і композитором. Але чого хотіла сама Леся Українка? Та хто у найважчі моменти підставляв поетесі своє плече? До 145-річчя з дня народження Лесі Українки. «Не така як всі».
ВЕЛИЧ ОСОБИСТОСТІ. ЛЕСЯ УКРАЇНКА. 25.02.2016 рік. Ірина Фаріон, мовознавець.
ЛЕСЯ УКРАЇНКА ЯК КУЛЬТУРНА ГЕРОЇНЯ ХХІ століття. 2017 рік. Лекцію читає Віра Агеєва, професор, доктор філологічних наук, викладач НаУКМА, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка Леся Українка. «Одинокий мужчина» сучасної їй української літератури. Авторка, яка ні секунди не сумнівалася у власній місії – і недаремно. Письменниця, що творчістю випередила свій час – і опинилася у списку класики уже по смерті, зате на самій його вершині. Проте найкращі її твори тривалий час залишалися недооціненими або прочитаними настільки ідеологічно вивірено, що й сліду від первісного задуму не лишалося. Про що нам сьогодні промовляють «Лісова пісня» та «Бояриня» і чи справді Леся Українка лише тепер стала культурною героїнею початку століття – розмірковує Віра Агеєва, яка багато років тому однією з перших спричинилася до перегляду спадку і біографії письменниці.
ІДУ ДО ТЕБЕ. 1971 рік, Кіностудія імені О. Довженка. Фільм присвячений 100-річчю з дня народження української поетеси Лесі Українки. Кінооповідання про чотири роки її життя: 1897—1901.
УНІКАЛЬНИЙ ЗАПИС СПОГАДІВ ІЗИДОРИ КОСАЧ-БОРИСОВОЇ, СЕСТРИ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

28 ЛЮТОГО 2021 року

12.00 год.

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

НЕ ВИХОДЯЧИ ІЗ ВЛАСНОЇ КІМНАТИ ВИ МОЖЕТЕ ПЕРЕГЛЯНУТИ ФІЛЬМИ, ПРОЧИТАТИ І ПОЧУТИ ЗАХОПЛЮЮЧЕ ТА ЗДІЙНИТИ ПОДОРОЖ МУЗЕЯМИ І ЦІКАВИМИ МІСЦЯМИ УКРАЇНИ ТА СВІТУ
https://www.radiosvoboda.org/a/video-150-rokiv-lesi-ukrayinky-opera/31120243.html 150 РОКІВ ЛЕСІ УКРАЇНКИ: ВЛАД ТРОЇЦЬКИЙ ПРЕЗЕНТУВАВ ОПЕРУ «LE» (відео) Прем’єра опери «LE» режисера Влада Троїцького та формації Nova Opera відбулася на відкритті виставки «Леся Українка: 150 імен», з нагоди 150 років від дня народження Лесі Українки, в Києві, 24 лютого 2021 р. Подію можна відвідати з дотриманням карантинних вимог з 26 лютого до 8 березня — безкоштовний вхід відкрито за онлайн-реєстрацією на сайті 150imenlesi.org
14 томів
УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ КНИГИ ВИКЛАВ У ВІДКРИТИЙ ЕЛЕКТРОННУ ВЕРСІЮ ЗІБРАННЯ ТВОРІВ ЛЕСІ УКРАЇНКИ у 14 томах. Видання доступне в електронному форматі для перегляду та завантаження безкоштовно на сайті Українського інституту книги за посиланням. https://ubi.org.ua/uk/news/kategoriya-2/povne-vidannya-tvoriv-lesi-ukra-nki-14-tomiv
Над підготовкою 14-томника працювали близько 30 найкращих фахівців у царині науки про Лесю Українку. Роботу було розподілено за томами, напрямками, жанрами. Видання створене у співпраці Українського інституту книги та Волинського національного університету, а також провідних фахівців-“лесезнавців”. Видання поділене тематично і жанрово за такими напрямами-блоками:
 • Драматургія (1–4 томи)
 • Поезія та ліро-епічні поеми (5 том)
 • Художня проза (6 том)
 • Літературна критика та публіцистика (7 том)
 • Переклади (8 том)
 • Записи народної творчості та пісні, записані з голосу Лесі Українки (9 том)
 • “Стародавня історія східних народів” та конспекти, виписки, нотатки (10 том)
 • Листування (11–14 томи)
МЕЛОДІЇ ЛЕСІ УКРАЇНКИ Мелодії Поліського регіону, які Леся Українка зібрала для драми-феєрії “Лісова пісня”. Аранжування – Михайло Олійник. Виконує Академічний інструментальний ансамбль «Високий Замок».
КІНОЕКРАНІЗАЦІЇ ТВОРІВ ЛЕСІ УКРАЇНКИ. ЛІСОВА ПІСНЯ. Леся Українка/ Український фільм (Ukrainian Cinema). Серед найвідоміших екранізацій творів Лариси Косач:
 • «Лісова пісня» (1961), фільм Віктора Івченка;
 • «Камінний господар» (1971), фільм Мстислава Джинджиристого;
 • «Кассандра» (1974), фільм Юрія Некрасова, Сергія Сміяна;
 • «Лісова пісня» (1976), мультфільм Алли Грачової;
 • «Лісова пісня. Мавка» (1981), фільм Юрія Іллєнка;
 • «Спокуса Дон Жуана» (1985), фільм Василя Левіна та Григорія Колтунова;
 • «Блакитна троянда» (1988), двосерійний фільм Олега Бійми;
 • «Оргія» (1991), телевізійна вистава;
 • «На полі крові. Aceldama» (2001), фільм Ярослава Лупія;
MAVKA. The Forest Song. Official Teaser «Мавка. Лісова пісня» (англ. Mavka. The Forest Song) (2020) — український ЗD-мультфільм Олександри Рубан. «Мавка. Лісова пісня» – повнометражний анімаційний фільм української студії Animagrad (FILM.UA Group) за мотивами однойменної п’єси Лесі Українки, українських міфів і культурних традицій, який вийшов не екрани у 2020 році. Самобутній та неповторний образ лісової принцеси Мавки здатен посісти гідне місце серед низки всесвітньо відомих жіночих персонажів казкової анімації, а сюжет мультфільму буде зрозумілий широкій аудиторії та зацікавить дорослих універсальністю тем, а дітей — пригодами та гумором. Жанр: фентезі, історія кохання, комедія. За підтримкою Державного агентства України з питань кіно. Музичний супровід тизеру: гурт «ДахаБраха».
«Мавка. Лісова пісня» (англ. Mavka. The Forest Song) (2020) — український ЗD-мультфільм Олександри Рубан. Робочий відео-щоденник креативної команди анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня», в якому продюсери Ірина Костюк, Анна Єлісєєва та Єгор Олесов, режисер Олександра Рубан і арт-директор Крістіан Коскінін, дизайнер по костюмах Ольга Навроцька та музиканти ДахаБраха розповідають про те, як йшла робота над фільмом.
06 БЕРЕЗНЯ 2021 року
14.00 год.
06 БЕРЕЗНЯ 2021 року
15.00 год.
ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ТА ОГОЛОШЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ КОНКУРСНОЇ ПРОГРАМИ
Закрити меню