Calendar Education programs2022
МИСТЕЦТВО СЕРЕД ПРІОРИТЕТНИХ ПРЕДМЕТІВ В ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ: Україна і світовий досвід.
31 січня 2022 року у Міністерстві освіти і науки України вперше відбувся ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОСВІТНЬО-МИСТЕЦЬКИЙ ДІАЛОГ з питань духовного розвитку і національно-патріотичного виховання учнівської молоді засобами мистецтва в умовах реалізації концепції Нової української школи, ініційований Міжнародною освітньо-культурною Асоціацією та Виконавчою дирекцією Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!».
Реалізація концепції Нової української школи згенерувала модернізацію шкільної мистецької освіти, поставивши її у пріоритетні напрямки освітнього простору та направила на впровадження компетентнісного підходу до змісту та організації художньо-естетичного процесу у загальноосвітніх навчальних закладах. З огляду на це актуалізувалася потреба комплексного підходу до розвитку мистецьких компетентностей художньо-естетичної освіти дітей, зорієнтованої на засвоєння особистістю конкретних навчальних результатів – знань, умінь, навичок, формування ставлень, досвіду, рівень засвоєння яких дозволяє їй діяти адекватно у певних навчальних і життєвих ситуаціях.

ВИСОКОПРОФЕСІЙНУ і КОНСТРУКТИВНУ МОВУ вели: генеральний директор Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України Олег ЄРЕСЬКО, народна артистка України і народна депутатка багатьох скликань Оксана БІЛОЗІР, поет, письменник, автор відомих українських пісень, заслужений діяч мистецтв України, директор Національного видавництва дитячої літератури «ВЕСЕЛКА» Олексій КОНОНЕНКО, професор, співак, композитор, народний артист України, музичний керівник Міжнародного конкурсу-фестивалю Олег МАРЦИНКІВСЬКИЙ, Лауреатка Національної премії імені Т. Шевченка, народна артистка України, солістка Національного опери України, викладач Національної музичної академії імені П. І. Чайковського Анжеліна ШВАЧКА, заслужена працівниця культури України, голова правління Міжнародної освітньо-культурної Асоціації, виконавча директорка Міжнародного конкурсу-фестивалю, заслужена працівниця культури України Любов ГОРВАТ та 24 керівники кращих дитячих творчих колективів України, які були запрошені на церемонію нагородження професійними відзнаками Міністерства освіти і науки України.

Учасники ДІАЛОГУ говорили про УНІКАЛЬНІСТЬ впливу мистецьких предметів на особистість дитини, яка закладена у самій природі мистецтва, предметні КОМПЕТЕНТНОСТІ з мистецтва і особливу РОЛЬ ПЕДАГОГА у їх засвоєнні, ЕМОЦІЙНИЙ ІНТЕЛЕКТ, потенціал мистецтва для формування патріотичних почуттів, духовного розвитку… та прийняли РЕЗОЛЮЦІЮ. Формуємо команду ПРОФІ. Попереду багато роботи. Хочемо щоб вона була результативною!
«Реформа НУШ сприяла модернізації шкільної мистецької освіти та впровадженню компетентнісного підходу до змісту та організації художньо-естетичного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах. Сьогоднішня зустріч підтвердила – ми на правильному шляху. Наступними кроками стане об’єднання зусиль для підвищення якості освіти та формування креативної особистості здобувача освіти», – зазначив генеральний директор директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України Олег ЄРЕСЬКО.
РЕЗОЛЮЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОСВІТНЬО-МИСТЕЦЬКОГО ДІАЛОГУ від 31 січня 2022 року. ТУТ
Читайте про подію на сайті Міністерства освіти і науки України: «Мистецтво для духовного розвитку та національно-патріотичного виховання – у МОН вперше відбувся освітньо-мистецький діалог». Інформація від 01 лютого 2022 року ТУТ
Конструктивний діалог Голови правління Міжнародної освітньо-культурної Асоціації Любові ГОРВАТ у студії на Першому каналі Українського Радіо з Романом КОЛЯДОЮ з питань духовного розвитку та національно-патріотичного виховання дітей засобами мистецтва, який відбувся 18 лютого 2022 року, можете послухати ТУТ

Вдячні всім небайдужим, хто написав свої думки на студійний Viber. Дякуємо вам за підтримку і пропозиції. Головна ідея у них: МИСТЕЦТВО має бути СЕРЕД ПРІОРИТЕТНИХ ГАЛУЗЕЙ ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ У ШКОЛІ.

Всеукраїнський освітньо-мистецький діалог «Мистецька освіта – одна із пріоритетних галузей освітнього простору школярів» з питань комплексного підходу до мистецької освіти в умовах реалізації концепції Нової української школи розпочався в Україні. Діалог має бути результативним. У ньому візьмуть участь представники освіти, культури, митці, батьки, преса. І його результат залежить від кожного із нас.

МОДЕРНІЗАЦІЯ ШКІЛЬНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ ОСВІТИ – цей важливий процес. Вона потребує об’єднаних зусиль різних установ і закладів системи освіти та культури, професійних творчих спілок, громадських організацій і батьків. МИСТЕЦТВО і МИТЦІ – ЦЕ ВЕЛИКА СИЛА! Будемо створювати Інформаційний освітньо-мистецький портал «Гармонія» на допомогу вчителям образотворчого, музичного, театрального мистецтва для розміщення сучасних музичних творів, обробок народних пісень для вивчення на уроках, у дитячих творчих колективах шкільних і позашкільних закладів та використання у позакласній роботі, презентації творів провідних художників України і світу, навчально-методичних матеріалів і авторських програм викладання мистецьких предметів, досвіду роботи педагогів у сфері мистецької освіти. МИ ЗРОБИМО ЦЕ СПІЛЬНО!

І розпочинаємо вже тут об’єднання зусиль для підвищення якості освіти та формування креативної особистості здобувача освіти.

ВІДКРИВАЄМО ПІСЕННУ ФОНОТЕКУ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ

ДЕРЖАВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ – слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького, обробка для дитячого хору Олега Марцинківського.
Запис 2014 у виконанні Великого дитячого хору Українського Радіо, керівник – Тетяна Копилова.
Матеріали для використання у роботі з музичним твором (текст, партитура, фонограми «плюс» і «мінус») дивіться ТУТ
Духовний гімн України «БОЖЕ ВЕЛИКИЙ, ЄДИНИЙ» – слова Олександра Кониського, музика Миколи Лисенка, обробка для симфонічного оркестру та мішаного хору Олега Марцинківського на основі автографа нот Миколи Лисенка.
Запис 2013 року у виконанні художніх колективів Українського Радіо: Академічний хор імені П. Майбороди, керівник – Юлія Ткач; Симфонічний оркестр, керівник – Володимир Шейко.
Матеріали для використання у роботі з музичним твором (текст, партитура для симфонічного оркестру та мішаного хору, фонограма «плюс») дивіться ТУТ
Духовний гімн України «БОЖЕ ВЕЛИКИЙ, ЄДИНИЙ» – слова Олександра Кониського, музика Миколи Лисенка, обробка для дитячого хору Олега Марцинківського на основі автографа нот Миколи Лисенка.
Запис 2011 року у виконанні дитячого хору у складі 1100 учасників та гостей Міжнародного конкурсу-фестивалю «Усі ми діти твої, Україно!», солісти – Дарія Соколовська (м. Житомир) і Олег Марцинківський.
Матеріали для використання у роботі з музичним твором (текст, клавіри у різних тональностях (A-dur; Bb–dur; G–dur), фонограма «плюс» і фонограми «мінус» у різних тональностях) дивіться ТУТ
МОЯ ПЛАНЕТА ЗЕМЛЯ – слова Олексія Кононенка, музика Олега Марцинківського.
Запис 2018 року у виконанні Народного художнього колективу України вокальної студії «Карамель» гімназії №31 м.Черкаси, керівник – Світлана Сємілєткіна.
Матеріали для використання у роботі з музичним твором (текст, партитура Eb – dur, клавір F-dur, фонограми «плюс» і «мінус») дивіться ТУТ
Я ЖИВУ В УКРАЇНИ – слова Олексія Кононенка, музика Олега Марцинківського.
Запис 2015 року у виконанні Лауреатів Міжнародного конкурсу-фестивалю «Усі ми діти твої, Україно!».
Матеріали для використання у роботі з музичним твором (текст, клавір F-dur, фонограми «плюс» і «мінус») дивіться ТУТ
СВІТУ-МИР! – слова Олексія Кононенка, музика Олега Марцинківського.
Запис 2019 року у виконанні Народного художнього колективу України хору «Зірниця» Палацу дитячої та юнацької творчості Солом’янського району м.Києва, керівник – Павло Мережин.
Матеріали для використання у роботі з музичним твором (текст, партитура Gm, фонограми «плюс» і «мінус») дивіться ТУТ
МОВА – слова Олексія Кононенка, музика Олега Марцинківського.
Запис 2017 року у виконанні Народного художнього колективу України вокальної студії «Heartbeat» Донецького обласного Палацу дитячої та юнацької творчості, м. Слов’янськ, керівник – Геннадій Петренко.
Матеріали для використання у роботі з музичним твором (текст, клавір G-dur, фонограма «плюс» і фонограми «мінус» для різних тональностей) дивіться ТУТ
НАПИШІТЬ НАМ
для отримання додаткової професійної інформації
щодо використання матеріалів ПІСЕННОЇ ФОНОТЕКИ Нової української школи


Закрити меню