Міжнародний конкурс-фестиваль дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!» єдиний в Україні щорічний дитячий форум міжкультурного діалогу і мистецької дипломатії, який єднає талановитих дітей із різних куточків країни та українців зарубіжжя. Він започаткований за ініціативи Міжнародної культурно-освітньої Асоціації у липні 2007 року і підтриманий центральними органами виконавчої влади.

ПОЛОЖЕННЯ ПРО МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС-ФЕСТИВАЛЬ дитячої творчості, затверджене наказом Міністерства  освіти і науки України, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Державного комітету України у справах національностей та релігій від 02.07.2007 за № 559/2367/58, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 20.07.2007 за № 845/14112 (із змінами), знаходиться тут: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0845-07

Метою проведення конкурсу-фестивалю є виховання у молодого покоління духовності, патріотизму, любові до Вітчизни, шанобливого ставлення до української мови і культурних надбань українців та толерантного відношення до мов і культур представників інших національностей, а також забезпечення державної підтримки обдарованої молоді, у тому числі тих, хто має інвалідність, розвитку інтелектуальних і творчих здібностей учнівської молоді України та молоді українського походження зарубіжних країн, утвердження позитивного міжнародного іміджу України.

start
No war

Програма Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!» передбачає не лише конкурсні заходи, а й різноманітну пізнавально-освітню програму – організацію роботи мовної школи «Гармонія», виходу циклу радіопередач «Скарби моєї нації» та «Герої», пізнавальних програм «Обереги нашої долі», «Українська геральдика», спортивно-розважальної програми «Козацькими шляхами», творчого вернісажу, мистецької програми «Я живу в Україні», зустрічей з відомими поетами, співаками, композиторами, акторами, діячами культури.

Особливою родзинкою Міжнародного конкурсу-фестивалю є проведення багаторічної освітньої програми Школи медійної та інформаційної грамотності «Гармонія» за підтримки Держтелерадіо України.

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ про проведення освітньої програми ШКОЛИ МЕДІЙНОЇ та ІНФОРМАЦІЙНОЇ ГРАМОТНОСТІ «Гармонія», яка стартувала у 2018 році, можна тут із відеоматеріалів та ФОТОГАЛЕРЕЇ ПОДІЙ.

У програмах фіналу Міжнародного конкурсу-фестивалю беруть участь всі 1100 учасників тематичної зміни «Усі ми діти твої, Україно!» з усіх областей України та українці зарубіжжя. Кульмінацією програми Міжнародного конкурсу-фестивалю є Дитячий марш миру «Бажаю Україні миру! Бажаю Україні щастя!», який завершується смолоскиповою ходою «Герої не вмирають…» та Велике дитяче свято за участю Лауреатів фестивалю, приурочене річниці незалежності України, з подальшою телетрансляцією на весь світ.

У дев’яти номінаціях конкурсної програми Міжнародного конкурсу-фестивалю беруть участь близько 800 талановитих та обдарованих дітей, серед яких талановиті діти з інвалідністю, учасники фестивалю із багатодітних сімей, із числа вимушено переміщених осіб та сімей учасників АТО, учасники творчих колективів національних товариств України.

GranPri

Підготовка та проведення Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!» забезпечується Виконавчою дирекцією конкурсу-фестивалю, яка формується із числа професіоналів.

У проведенні Міжнародного конкурсу-фестивалю беруть участь:

  • Міністерство освіти і науки України;
  • Міністерство соціальної політики України;
  • Міністерство культури та інформаційної політики України;
  • МГО «Міжнародна освітньо-культурна Асоціація»;
  • Український дитячий центр «Молода гвардія».

ФІНАЛ Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості проводиться щорічно у липні-серпні під час відповідної тематичної зміни «Усі ми діти твої, Україно!» в Українському дитячому центрі «Молода гвардія» (м. Одеса).                                       
УЧАСНИКАМИ ФІНАЛУ Міжнародного конкурсу-фестивалю є кращі дитячі творчі колективи України та окремі учасники, які пройшли відбірковий тур у дев’яти номінаціях, і делегації закордонних українців, запрошені Виконавчою дирекцією.

учасники

У період проведення Міжнародного конкурсу-фестивалю проводиться методична робота з керівниками мистецьких колективів-учасників, організовуються майстер-класи, обміни досвідом роботи.

27-29 липня 2019 року за ініціативи Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України спільно з Міністерством культури України та МГО «Міжнародна освітньо-культурна Асоціація» для керівників мистецьких колективів-учасників XIII Міжнародного конкурсу-фестивалю вперше проведена Всеукраїнська науково-практична конференція за темою: «Культурні домінанти в реаліях ХХІ століття. Початкова мистецька освіта – складова у формуванні національної культури особистості засобами мистецтва».

Модераторами пленарного засідання були:

Генералюк Віктор Вікторович –  заступник начальника управління-начальник відділу мовної політики управління з питань мовної політики та літератури Міністерства  культури України;

Горват Любов Богданівна – голова правління Міжнародної освітньо-культурної Асоціації, виконавчий директор Міжнародного конкурсу-фестивалю, заслужений працівник культури України.

На конференції працювало дві секції:

  • Секція керівників колективів музичного мистецтва

Модератор:  Марцинківський Олег Олександрович, професор кафедри академічного та естрадного вокалу Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка народний артист України, співак, композитор музичний керівник  Міжнародного конкурсу-фестивалю;

  • Секція керівників колективів хореографічного мистецтва

Модератор:   Тараканова Аліса Павлівна –  методист вищої категорії відділу змісту позашкільної освіти та виховної роботи Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України, відмінник освіти України.

ФЕСТИВАЛЬНІ ПРОГРАМИ – ЦЕ ВЕЛИКА ТВОРЧА МАЙСТЕРНЯ ТАЛАНОВИТИХ ДІТЕЙ І ДОРОСЛИХ. Знайомтесь з ними.

Телетрансляція: ВЕЛИКЕ ДИТЯЧЕ СВЯТО «МИР ПЛАНЕТІ ЗЕМЛЯ!» – 30.07.2019 р.

ОСОБЛИВИМ СТАВ XIV Міжнародний конкурс-фестиваль дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!», проведення фіналу якого було передбачене листом Мінсоцполітики від 03.03.2020 за № 3230/0/2-20/37 на адресу Міносвіти у терміни проведення відповідної тематичної зміни з 14 липня до 03 серпня 2020 року в УДЦ «Молода гвардія» за участі 515 учасників. Проте СВІТОВА ПАНДЕМІЯ змінила плани багатьох людей.

На підставі змін, які Кабінет Міністрів України вніс 22.06.2020 до постанови №392 від 20.05.2020 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», стосовно ПРОДОВЖЕННЯ ДІЇ КАРАНТИНУ в Україні до 31 липня 2020, а також продовження карантинних правил на території України, в т.ч. ЗАБОРОНИ ДІЯЛЬНОСТІ ДИТЯЧИХ ЗАКЛАДІВ ОЗДОРОВЛЕННЯ та відпочинку, виникли форс-мажорні обставини, які УНЕМОЖЛИВИЛИ ПРОВЕДЕННЯ в УДЦ «Молода гвардія» в установлені терміни ФІНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ ХIV Міжнародного конкурсу-фестивалю.

До настання форс-мажорних обставин щодо проведення фіналу ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦЯ Міжнародного конкурсу-фестивалю повністю ЗДІЙСНИЛА всю НЕОБХІДНУ організаційну і ПІДГОТОВЧУ РОБОТУ відповідно до Положення про Міжнародний конкурс-фестиваль, а також спільно з УДЦ «Молода гвардія» РОЗРОБИЛА НОВІ і АДАПТУВАЛА ДІЮЧІ програмні форми і методи роботи, ЯКІ Є БЕЗПЕЧНИМИ для здоров’я кожного та не порушували б виконання особистих і загальних протиепідемічних правил, про що поінформувала листами від 20.05.2020 до Міносвіти, Мінсоцполітики та Мінкультури. Усвідомлюючи складність ситуації в Україні, спричиненої пандемією, Виконавча дирекція у вище зазначених листах висловила готовність щодо проведення адаптованої фінальної фестивальної програми, приуроченої до 29-ої річниці Незалежності України, у наступну відкриту тематичну зміну в УДЦ «Молода гвардія», яка слідує за передбаченою, у разі заборони роботи у цей час дитячих оздоровчих закладів.

Враховуючи положення Постанови КМУ від 22.07.2020 за № 641, якою було ДОЗВОЛЕНО з 01.08.2020 РОБОТУ ДИТЯЧИХ ЗАКЛАДІВ ОЗДОРОВЛЕННЯ і відпочинку в окремих територіях, до Мінсоцполітики на ім’я міністра надіслано черговий лист про готовність до проведення адаптованої фінальної фестивальної програми від 29.07.2020 за № 1-279.2.2. А також 01.08.2020 ПРОВЕДЕНО ОПИТУВАННЯ КЕРІВНИКІВ щодо уточнення списків колективів, із територій, яким дозволяє епідеміологічна ситуація відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 31.07.2020.

За РЕЗУЛЬТАТАМИ УТОЧНЕННЯ керівниками СПИСКІВ колективів учасників фінальної програми фестивалю із дозволених територій станом на 02.08.2020 мали НАМІРИ і могли ВЗЯТИ участь ЛИШЕ 150 із 515 учасників. Із вагомих причин 75 відсотків батьків і керівників колективів висловили бажання щодо перенесення участі їх дітей у програмі фестивалю у наступному році.

На підставі ситуації, що склалася, ВІДБУЛОСЯ ДИСТАНЦІЙНЕ ЗАСІДАННЯ Виконавчої дирекції Міжнародного конкурсу-фестивалю. За рішенням ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ від 03.08.2020 року щодо ЗАВЕРШЕННЯ ФІНАЛЬНОЇ фестивальної ПРОГРАМИ 2020 для усіх відібраних учасників ДИСТАНЦІЙНО, журі підвело підсумки цьогорічного ХІV Міжнародного конкурсу-фестивалю на підставі матеріалів, надісланих на розгляд Відбіркової комісії. УСІХ ЦИХ УЧАСНИКІВ ЗАПРОШЕНО на наступний ХV Міжнародний конкурс-фестиваль дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!» в УДЦ «Молода гвардія».

ОНЛАЙН ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ХІV Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!» відповідно до протоколу журі від 19.08.2020 ВІДБУЛОСЯ 24.08.2020 у ході святкової програми ВЕЛИКОЇ фестивальної телеісторії «ВІВАТ, УКРАЇНО! ВІВАТ, ФЕСТИВАЛЬ!» за УЧАСТІ ЛАУРЕАТІВ та ВОЛОДАРІВ ГРАН-ПРІ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ-ФЕСТИВАЛЮ «УСІ МИ ДІТИ ТВОЇ, УКРАЇНО!» попередніх років, приуроченої 29-й річниці Незалежності України.

ЮВІЛЕЙНИЙ XV МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС-ФЕСТИВАЛЬ дитячої творчості «УСІ МИ ДІТИ ТВОЇ, УКРАЇНО!», проведення фіналу якого було передбачене спільним наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства соціальної політики України та Міністерства культури та інформаційної політики України від 22.06.2021 за № 694/341/440 «Про проведення фіналу ХV Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!» у терміни з 15 липня до 04 серпня 2021 року в УДЦ «Молода гвардія» (м. Одеса), ВІДБУВСЯ за участі 455 учасників.

Більшість із НИХ очікували фестивальної зустрічі упродовж року і були ЗАПРОШЕНІ на підставі рішення Виконавчої дирекції від 03.08.2020 року щодо ДИСТАНЦІЙНОГО ЗАВЕРШЕННЯ ФІНАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ ХІV Міжнародного конкурсу-фестивалю, спричиненого форс-мажорними обставинами СВІТОВОЇ ПАНДЕМІЇ, яка змінила плани багатьох людей. П’ять хореографічних колективів України у складі 161 учасника від участі у фіналі ФЕСТИВАЛЮ 2021 цьогоріч відмовилися.

Серед учасників провідних дитячих творчих колективів України у фіналі ХV Міжнародного конкурсу-фестивалю взяли участь 47 талановитих дітей з інвалідністю, 111 талановитих дітей-сиріт, дітей із багатодітних і малозабезпечених сімей та вихованців дитячих будинків сімейного типу, 35 учасників творчих колективів із числа вимушено переміщених осіб, із сімей учасників бойових дій, учасники фольклорних колективів та колективів національних товариств України.

HONOR GUESTS of this festival were Deputy Minister of Education and Science of Ukraine Vira ROGOVA and state experts of the expert group on the state language of the Ministry of Culture and Information Policy of Ukraine Zakhar FEDORAK and Dmytro RUDNIK.

Фестивальна програма складалася із конкурсної і освітньої складової. Конкурсанти стали учасниками освітніх мистецьких програм фестивалю, мовних шкіл, циклу Днів національних мов і культур, програми циклу КАЛЕЙДОСКОПУ ІМЕН «ВЕЛИКІ УКРАЇНЦІ СВІТУ» – Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Україна, Катерина Білокур та інші.

За спільною ініціативою Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та інформаційної політики України та МГО «Міжнародна освітньо-культурна Асоціація» у період проведення програми фіналу Міжнародного конкурсу-фестивалю керівники колективів взяли участь у II Всеукраїнській науково-практичній конференції «Культурні домінанти ХХІ століття. Початкова мистецька освіта – складова формування національної культури особистості засобами мистецтва» та профільних майстер класах і обміні досвідом роботи за окремою програмою.

30 липня 2021 року відбулося ВЕЛИКЕ ДИТЯЧЕ СВЯТО «Я – УКРАЇНА! УКРАЇНА – СВІТ!», приурочене 30-річчю Незалежності України, за УЧАСТІ ЛАУРЕАТІВ ХV Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!»

ДЛЯ ФЕСТИВАЛЬНИХ ПРОГРАМ ЩОРОКУ ПИШУТЬСЯ НОВІ ПІСНІ, які виконують Лауреати Міжнародного конкурсу-фестивалю. ЗНАЙОМТЕСЬ З НИМИ.

2015 рік – «Я ЖИВУ В УКРАЇНІ», сл. Олексія Кононенка, муз. Олега Марцинківського

2017 рік – «МОВА», сл. Олексія Кононенка, муз. Олега Марцинківського

2018 рік – «МОЯ ПЛАНЕТА ЗЕМЛЯ», сл. О. Кононенка, муз. О. Марцинківського

2019 рік – «СВІТУ – МИР!», автори – Олег Марцинківський, Олексій Кононенко

2021 рік – «МІСТО НАШИХ МРІЙ», сл. і муз. О. Марцинківського

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ про проведення Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості можна на Youtube-каналі Міжнародної освітньо-культурної Асоціації 

ФОТОГАЛЕРЕЯ подій Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!»

Закрити меню